Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Analizlere Genel Bakış
  • Sayfa:
  • 1

BAŞLIK: İDRARDA DANSİTE

İDRARDA DANSİTE 2 yıl 6 ay önce #6203

• Gamze
  • ( Kullanıcı )
  • Gamze's Avatar
  • Platinum Biyolog
  • Gönderiler: 447
  • Teşekkür Sayısı: 26
  • Başarı: 3
Örnek Cinsi : İdrar

Örnek Miktarı: 1-2 ml

Metod : Dansitometrik / Ürinometre ile

Genel Bilgiler :
İdrar dansitesi 1 mL idrarın mg cinsinden ağırlığı olarak ifade edilir. İdrarın dansitesi yetişkin insanlarda normalde 1015-1025 arasında değişir. Alınan su miktarına bağlı olarak 1002’ye kadar düşebilir veya 1040’a kadar yükselebilir.
İdrar dansitesinin distile suyun dansitesinden yani 1000’den yüksek oluşu içindeki organik ve inorganik maddelerden, başlıca Na ve K’dan ileri gelir. İdrar dansitesinin son iki rakamı Häser katsayısı olarak bilinen 2,237 ile çarpılırsa 1 litre idrarda bulunan katı maddenin gram cinsinden miktarı bulunabilir. 75 kg ağırlığındaki sağlıklı erişkin bir insanın 24 saatlik idrarındaki total katı madde miktarı 60 g kadardır. İdrar dansitesi, idrardaki her %1g glukoz için 004 ve her %1 g protein için 003 artar.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
  • Sayfa:
  • 1
Time to create page: 0.497 seconds

Analiz Ve Tahlil Bilgileri

EKİBİMİZ
Biyologlar.com a destek ve hizmet veren arkadaşlarımız           AYRINTILAR
HAKKIMIZDA
Biyologlar.com ailesi ve arkadaşlarımız hakkında... AYRINTILAR

PROJELER
Biyologlar.com ailesi çeşitli projelere destek vermek için sizlerin yanında... AYRINTILAR
SPONSORLUK
Biyologlar.com ailesi olarak çeşitli konularda sponsorluk hizmeti  AYRINTILAR

ÖDEV YARDIM
Biyoloji ödevlerinizle ilgili sorularınıza cevap bulabilmek için. Bize yazın AYRINTILAR

TANITIM
Biyoloji kongre, sempozyum, çalıştay tanıtım faaliyetleri AYRINTILAR

REKLAM
Sitemizde birçok reklam uygulaması yapılmaktadır. Reklamlarınız için  AYRINTILAR
BİYOBOOK
Türkiye'nin en geniş kapsamlı biyoloji sosyal ağı sizlerin hizmetinde.  AYRINTILAR