Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Önerileriniz ve İstekleriniz
  • Sayfa:
  • 1

BAŞLIK: çook karmaşığım. Yardım ederseniz sevinirim.

çook karmaşığım. Yardım ederseniz sevinirim. 3 yıl 11 ay önce #4459

• sizof
  • ( Kullanıcı )
  • sizof's Avatar
  • Üye
  • Gönderiler: 2
  • Başarı: 0
Kafkas ünv. 1 sınıfta kaldım 1 dönem kaybettim 2. dönem 2. sınıftandan davm edeceğim.

Biyologların iş alanları ile ilgili bir çok şey okudum ve bir çok iş imkanı olduğunu gördüm ama bu alanlarda çalışanları pek görmedim. Bazı mezunlarla knıuştum yol yakınken dön diyolar çünkü çalışcak alan yok özel bi hastnede lab. çalışsak asgari ücret alıcaz kpss'yle devlete atanmya çalışsak 90dan aşağı atanamıyoruz. Hayvanay bahçesinde çalışan biyologlar var onlarda torpille giriyolar. Tus sınıvı desen ömür boyu ona çalışmamız gerekiyor filan filan yani çoğu yol kapalı gibi gözüküyor. Ben bırakmayı düşünüyorum ve anestezi,dış protez,radyoloji, tıbbi laboratuvar gibi sağlık ile ilgili bi bölüme geçmek istiyorum bana geçip geçmememle ilgili yardımcı olurmusunuz?
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp:çook karmaşığım. Yardım ederseniz sevinirim. 3 yıl 11 ay önce #4460

• DNA
  • ( Kullanıcı )
  • DNA's Avatar
  • Platinum Biyolog
  • Gönderiler: 423
  • Teşekkür Sayısı: 20
Biyolojiyi bırakıp bırakmamak sizin bileceğiniz bir konu ancak okulu bıraktıktan sonra tercih edeceğinizi söylediğiniz bölümler kafa karıştırıcı..."anestezi,diş protez,radyoloji, tıbbi laboratuvar" Burada yazdığınız bölümleri Diş hariç hepsinde aynı sıkıntıyı yaşayacaksınız TIBBİ LAB., RADYOLOJİ, ANASTEZİ, gibi 2 yıllık teknikerlikleri bitirdiğinizde gelin sizi hemen işe alalım diye koşturacaklarınımı zannediyorsunuz ? Yinede siz bilirsiniz. Kolay gelsin

GAZİ ÜNİ. SAĞLIK MESLEK LİSESİ SAYFASINDAN ALDIM YAZIYI...

MESLEĞİN GELECEĞİ:

Tıbbi Laboratuvar sektöründe her geçen gün özel ve resmi kuruluşlara ait laboratuvarlar artmaktadır. Geçen yıllarda bu bölümlere Tıbbi Laboratuvar eğitimi görmüş eleman bulunamadığı için Lise mezunu veya Kimya ve Biyoloji gibi bölümlerden eleman alınmakta idi. Ançak artık özel kuruluşlar kendi işyerlerinde 4 yıllık okul mezunlarına göre daha düşük ücretle çalıştırabilecekleri ve özellikle 2 yıllık Tıbbi Laboratuvar eğitimi gören kişileri tercih etmektedirler. Tıbbi Laboratuvar bölümünden mezun olanların büyük bir yüzdesinin bu alanda iş bulmaları da bu durumu teyit etmektedir. Bu nedenle bu bölümün ve mezunlarının gelecekte daha değerli olması beklenmektedir.

KAYNAK:http://www.shmyo.gazi.edu.tr/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=51&Itemid=86
Son Düzenleme: 3 yıl 11 ay önce yazan DNA.

Cvp:çook karmaşığım. Yardım ederseniz sevinirim. 3 yıl 11 ay önce #4462

• sizof
  • ( Kullanıcı )
  • sizof's Avatar
  • Üye
  • Gönderiler: 2
Benim bu bölümleri kastetmem şundan dolayı biyoloji bölümünü bitirdikten sonra devlete atanmam çok zor kpss den en az 90 almam gerekiyor ama diğer bölümlerde böle bi sıkıntı yok çabuk atanıyolar. Ben özelde çalışmak yerine devleti tercih ediyorum. Benim sıkıntım bölümü bitirdikten sonra iş bulmak.Özelde iş buldum diyelim az maaşla çok çalışıcam bu mantıklı gelmiyor bana. Bölüm olarak çok güzel eğlenceli bi bölüm ama Türkiyede bu bölüm bi işe yaramıyor. Yurt dışında çok öenm verilen bi bölüm bu belgesel çekenlerin çoğu biyolog ama Türkiyede malesef böyle bi şansımda yok.

Cvp:çook karmaşığım. Yardım ederseniz sevinirim. 3 yıl 11 ay önce #4463

• biyo2009
  • ( Kullanıcı )
  • biyo2009's Avatar
  • Gold Biyolog
  • Gönderiler: 238
  • Teşekkür Sayısı: 5
Siz kararınızı vermiş gibi görünüyorsunuz bunu tartışmaya hiç gerek yok :huh:
  • Sayfa:
  • 1
Time to create page: 0.286 seconds
Sistem Kunena