Biyologlar - Biyolojiye Gerçekçi Yaklaşım

Makale Gönderme

Makalenizi göndermek için acele etmeyin. Reddedilme riskini azaltmak için, mantıklı bir akış içinde yol almakta fayda var. Makalenizi farklı zamanlarda tekrar tekrar okumak bu akışın bir parçasıdır. Aynı alanda tecrübesi olan bir meslektaşınızdan okumasını istemek veya yardım istemek işinizi oldukça kolaylaştırabilir. Çok uzun çeviri veya makalelerde özetleme yapabilirsiniz. Emeğe saygı ve telif hakları açısından başka bir kişiye ait olan çeviri veya makaleyi direk alıp gönderemezsiniz. Ancak kaynak göstererek makalenin belli bir bölümünden alıntı yapabilirsiniz. (Bu tip çalışmalarda mümkünse ilk yazardan izin almak etik bir davranıştır.)

 - Gözümüzden kaçan biyoloji ile ilgili kongre etkinlik v.b çalıştaylardan bizleri haberdar edebilirsiniz.  

 - Web sitemizde yer alan tüm kategoriler için gönderi yapabilirsiniz. 

- Makaleniz için bir başlık seçin ve boş  alana ekleyin.

- Makale içinde yer alan her bir pağrafı sıra ile ayrı bir parağraf  kutucuğuna ekleyin. Yeterli alan kalmadığında geriye kalan parağrafları en son prağraf kutucuğuna (7. 8. 9.10. parağraf şeklinde numaralayarak ) ekleyin.

- Fotoğraf kaynağı varsa kaynak lingini veya fotoğraf sahibinin adını girin.

- Çeviren veya derleyen adını (Kendi adınızı) ekleyin.

- Makale ile ilgili anahtar kelimeleri girin Ör; (mikrobiyoloji, dna, genetik, saglik, rna) her kelime arasına (,) ekleyin 

- Makaleniz veya çeviriniz için uygun bir kategori seçin 

- Çeviri veya derlemede kullanılan her bir kaynağı ayrı bir kutucuğa ekleyin. Yeterli alan kalmazsa ekleyemediğiniz kaynakları numaralandırarak en son kutucuğa ekleyin.  (Kaynak.8.... Kaynak.9... Kaynak.10... gibi )

Makale Gönderme

3WTURK CMS v8.1